Seznamte se - Představujeme Vám kandidáta číslo 3 Františka Doseděla

24. června 2022
Seznamte se - Představujeme Vám kandidáta číslo 3 Františka Doseděla

František je neuvolněným radním pro sport, tělovýchovu a dotační politiku. Profesí je František advokátem a v Praze žije od roku 2006, kdy sem přišel z podhůří Jizerských hor za studiem na Univerzitě Karlově. K místní politice se ale dostal až o něco později, když si pronajal byt na náměstí Jiřího z Poděbrad a začal poukazovat na nesrovnalosti v hospodaření radnice. A tak se nakonec přidal k Pirátům a pracuje na tom, aby byla Trojka lepším místem k žití.

A co se Františkovi povedlo prosadit a změnit za poslední 4 roky?

„Největší pokrok se nám na Trojce podařil udělat v dotační politice. Nově je přidělování dotací zcela transparentní, každý žadatel si může předem dohledat jasná pravidla a všechny uzavřené smlouvy o přidělených dotacích jsou následně zveřejněny. K tomuto účelu vytvořila Trojka v Česku zcela unikátní dotační software, který funguje na systému „open source“ a mohou ho tak díky Pirátům používat jakékoliv jiné městské části a města (mj. třeba Praha 14).

Nástroj vznikl ve spolupráci se spolkem Otevřená města a umožňuje podání žádosti o dotaci z domova, od elektronického podání až po vyúčtování. Dále se nám povedlo zachránit fotbalový stadion Viktorky Žižkov. Po dvouletých jednáních se podařilo prosadit, že stadion zůstane ve vlastnictví Prahy 3 dál se na něm bude hrát fotbal tak, jako v předchozích desetiletích. Radnice stadion na následujících 30 let pronajala fotbalovému klubu Viktoria Žižkov za symbolickou korunu s tím, že se klub bude finančně podílet na rozsáhlé rekonstrukci stadionu, která je kvůli nevyhovujícímu technickému stavu nevyhnutelná,“ uvádí František.

A na co by se František rád zaměřil v následujících letech?

„Rád bych pokračoval v opravách sportovních areálů a více je zpřístupnil pro veřejnost. Sportovní a rekreační centrum Pražačka (SARAP) by se mohlo podařit zrekonstruovat právě v příštích 4 letech,“ popisuje své hlavní cíle František.

Více se o Františkovi dozvíte na jeho stránce.

Všechny naše kandidáty do komunálních voleb pak naleznete zde.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

V úterý na Žižkově proběhl již druhý workshop na téma duševní zdraví. Akce, kterou iniciovala místostarostka Prahy 3 Nikol Marhounová (Piráti), se zaměřila na sdílení zkušeností a dobré praxe s dalšími městskými částmi. Problematiku duševního zdraví nahlížela optikou různých cílových skupin a jejich potřeb.

Díky, že jsem mohla

Díky, že jsem mohla

Právě teď je to přesně půl roku od chvíle, kdy k nám dorazila naše porodní asistentka. Byla jsem již 14 dnů po termínu porodu a druhý den ráno jsem měla nastoupit do Bulovky na jeho vyvolání. Tak jsem si to nepřála.