Petr Konečný

sociální pracovník

Bc. Petr Konečný, Dis. (*17. leden 1997) je Pirát, sociální pracovník, vedoucí pracovní skupiny pro duševní zdraví na celostátní úrovni a expertního týmu pro bezpečnost v Olomouckém kraji. Je také členem meziresortního týmu Návykové chování, Lidská práva, Práce a sociální věci a Zdravotnictví. V Přerově působí v expertním týmu pro zdravotnictví a sociální politiku, školství a životní prostředí a je také spoluvedoucím místního expertního týmu pro bezpečnost.

Petr Konečný pochází z Újezdu u Uničova odkud odešel do Kroměříže studovat konzervatoř a VOŠ pedagogickou a sociální. V současnosti studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci obor Společenské vědy se zaměřením na vzdělávání a výchovu ke zdraví se zaměřením na vzdělávání. V Přerově bydlí už třetím rokem, pracuje zde jako sociální pracovník v Centru duševního zdraví. Dlouhodobě se zajímá o environmentální a dluhovou problematiku, lidská práva, vzdělávání, bezpečnost a prevenci. Jako velký milovník hudby hraje na několik hudebních nástrojů, mezi nimi třeba violoncello, kytaru nebo klavír.

K Pirátům v Přerově se rozhodl přidat protože souzní s myšlenkami Pirátství, svobody, ale i zodpovědnosti a prosociálnosti. Líbí se mu, že jsou Piráti transparentní, rozhodují se na základě data-based politiky a pomáhají všude, kde můžou a tak chce činit on. Říká, že on a Piráti jsou si nejspíš tak nějak souzeni.

V Přerově vidí obrovský nevyužitý potenciál, vadí mu zkamenělý úřednický systém na magistrátě a všudypřítomný pocit strachu u Přerovanů. Ví, že strach je mnohdy jak neoprávněný, tak i oprávněný a proto chce zapracovat na tom, aby se lidé v Přerově méně báli a více si užívali života ve městě, protože Přerov za to stojí.

Po volbách se chce zaměřit zejména na sociální a bezpečnostní problematiku a na ochranu životního prostředí. Vadí mu, že město bezmyšlenkovitě rozprodává vlastní majetek a chce aby si začalo určovat svůj vlastní politický směr.