Margita Brychtová

Margita je od prosince 2021 místostarostkou Prahy 3 pro školství a zahraniční vztahy. Hned ze startu svého působení se seznámila s prostředím všech škol zřizovaných Prahou 3, navázala na rozjeté programy především v oblasti výuky angličtiny, jako jsou tandemová a bilingvní výuka a v oblasti zahraničních vztahů se již stihla setkat s disidenty z Hongkongu.

Je členkou místního sdružení Pirátské strany Praha 3. Je vystudovaná porodní asistentka, kromě zdravotnictví studovala i sociální a masovou komunikaci, kterou ale z důvodu mateřství přerušila, má dvě děti a je vdaná. U Pirátů je od roku 2017. Na radnici působí také v roli místopředsedkyně Bytové komise, která se věnuje přidělování obecních bytů občanům. Je rovněž členkou Komise pro sociální politiku. Místostarostkou byla zvolena 14. prosince 2021.

Oblíbený citát: “Když nevíš, jestli máš něco udělat, tak to udělej, vždycky můžeš prosit o odpuštění.“ - Bill Gates

O svých cílech říká: “Strana opravdu funguje na principu liberální demokracie a jsem přesvědčená, že je to správná cesta pro naše děti, což je pro mě v současné době to nejdůležitější. Program má logiku a jasné cíle, což naše městská část nutně potřebuje.”

Navrhni úpravu