Lenka Žďárská

administrativa

Lenka Žďárská je místopředsedkyní místního sdružení Pirátů Praha 3. Po dokončení Gymnázia Arabská studovala na Pedagogické fakultě UK (kombinace biologie-pedagogika), studium ale nedokončila. Pracovně se celý život pohybuje v administrativě.

Od dětství vnímá politiku jako něco, čím je třeba se zabývat, ale vždy jí stačilo pasivně pozorovat a chodit k volbám. S vývojem situace ale byla dlouhodobě nespokojená (už před Babišem, ale jeho nástup to dost urychlil) a rostl v ní pocit, že je potřeba dělat víc. A Piráti ji zaujali (mimo samozřejmě programové kompatibility s jejími názory) svým demokratickým přístupem a tahem na branku. A nejvíc asi tím, že jsou první stranou, kterou volila a po roce fungování ve sněmovně z toho nebyla rozpačitá – poprvé za svou voličskou kariéru souzněla nejen s předvolebními hesly.

Nejvíce se zajímá o témata ze sociální oblasti (obzvlášť problematika bezdomovectví – nárazově dobrovolničí u Naděje), otázky diskriminace, rovných příležitostí a legalizace. V mírném odstupu za touto trojicí pak školství (s důrazem na nerovné podmínky) a ekologie.