Denisa Pevná

Denisa (*28.8.1993) se narodila v Praze, kde také strávila většinu svého života, posledních 7 let na Žižkově. Vystudovala Malostranské gymnázium a posléze studovala Chemii a Humanitní vědy na Univerzitě Karlově. Magisterský titul získala z oboru Filozofie, ekonomie a politologie na britské University of London. Umí dobře anglicky, domluví se francouzsky a momentálně se učí španělsky.

Během studií pracovala jako barmanka, podílela se na organizaci kulturních festivalů a stopovala po Evropě. K Pirátům si začala budovat bližší vztah od práce na Radnici Prahy 3 jako asistentka pirátských radních. Posléze pracovala na pražském Magistrátu jako asistentka Výboru pro IT a Smart City. Od té doby se zajímá o inovace a Smart City projekty pro Prahu, čemuž by se ráda věnovala i v budoucnu. Momentálně pracuje jako copywriterka a ekonomická a Green Deal analytička v týmu pirátského europoslance.

Témata, kterým by se ráda v Praze věnovala jsou inovace a Smart City. Trápí jí zbytečná byrokracie a to, že státní správa je často zaseknutá někde v 90. letech.

Mezi její největší záliby patří cestování, chození na čundry, letní i zimní horská turistika, filozofie, organizace kulturních akcí, četba a vaření. Během studií žila ve slovinské Lublani a belgickém Lutychu, dvakrát šla španělskou pouť do Santiaga.

denisa-pevna

Pirátská strana


Lidé

Lenka Žďárská
Lenka Žďárská místopředsedkyně místního sdružení Pirátů Praha 3
Poznejte celý náš tým