Kvůli plánu rekonstrukce stadionu FK Viktoria Žižkov zastupitelé přerušili jednání; vypadá to nadějně, věří Piráti

Kvůli plánu rekonstrukce stadionu FK Viktoria Žižkov zastupitelé přerušili jednání; vypadá to nadějně, věří Piráti

Zastupitelé městské části Praha 3 dnes probírali plán rekonstrukce stadionu Viktorie Žižkov. Pokud smlouva o investici projde, mohla by rekonstrukce v režii fotbalového klubu začít prakticky okamžitě. Opoziční zastupitelé nicméně požádali o přerušení zastupitelstva, aby se s dokumentem mohli blíže seznámit. Zastupitelstvo bude pokračovat ve čtvrtek 29. dubna od 18:00 hodin v hotelu Olšanka.

FK Viktoria Žižkov chce od městské části převzít jak organizaci rekonstrukce stadionu, tak proces získání ligové licence. Poslední verze smlouvy, na které je většinová shoda na radnici i na fotbalovém klubu, získala podobu teprve těsně před zahájením jednání zastupitelstva. Zatím však schválena nebyla. Opozice přišla s oprávněným požadavkem na odklad rozhodnutí, aby se s textem smlouvy mohla patřičně seznámit. Kompromisem napříč politickými kluby bylo rozhodnuto o přerušení zastupitelstva do čtvrtka, a to hlavně proto, že Fotbalová asociace potřebuje rozhodnutí do pátku.

„Požadavek opozice na dostatek času k nastudování všech dokumentů je zcela oprávněný. Děkuji koaličním i opozičním zastupitelům, že jsme došli k tomuto kompromisu; na svolání mimořádného zastupitelstva by totiž byl třeba týden, který nemáme. Kompromis s přerušením zastupitelstva beru jako dobré znamení a věřím, že smlouvu o investici v současném znění opozice podpoří. A snad v této věci budeme i nadále postupovat konsenzuálně,“ říká František Doseděl, radní Prahy 3 pro sport (Piráti).


Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu