Sólo rodičovství aneb když na to člověk zůstane sám

15. listopadu 2023
Sólo rodičovství aneb když na to člověk zůstane sám

V úterý 14. listopadu pořádal náš Odbor sociálních věcí konferenci “Sólorodičovství 2023”. Zahájení se spolu s Nikol Marhounová - místostarostka Prahy 3, chopila také první dáma paní Eva Pavlová, která nad konferencí převzala záštitu. A tímto jí za to moc děkujeme. Cílem konference bylo sesbírat a předat příklady dobré praxe v podpoře rodičů, kteří na péči zůstali sami.

„Jsem také máma, a proto dobře vím, jak náročná může péče o dítě být, a to jak fyzicky, tak hlavně psychicky a finančně. Denně vnímám náročnost, kterou dítě do života přináší. A to na své děti nejsem sama. Vždy, když mi docházejí síly, vzpomenu si na to, že jsou lidé, kteří na to sami jsou. Mé velké poděkování tak patří zejména lidem přímo „na zemi“, kteří jsou v každodenním kontaktu s rodiči v nelehkých situacích,“ říká Marhounová.

Hlubokou úctu si zaslouží jak neziskový sektor, který se této problematice věnuje, tak i příslušné orgány samosprávy a státní správy. Musíme budovat společnost, ve které lidé v komplikovaných situacích najdou zastání a oporu.

Na závěr nám dovolte výčet některých z organizací, které nejen sólorodičům pomáhají, a zároveň se konference zúčastnily: Aperio - Společnost pro zdravé rodičovství Nová Trojka Klub K2 Unie center pro rodinu a komunitu Centrum sociálních služeb Praha Ulita života, z. s. FANDI MÁMÁM Sdružení pěstounských rodin z.s. POINT Milovice Alfa Human Service ŽÍT SPOLU - Rodinné centrum U Motýlků Rodinné a komunitní centrum Paleček o.s. Mámy v kaši, Nadační fond DDM Ulita KRC Barrandov, z.s.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

V úterý na Žižkově proběhl již druhý workshop na téma duševní zdraví. Akce, kterou iniciovala místostarostka Prahy 3 Nikol Marhounová (Piráti), se zaměřila na sdílení zkušeností a dobré praxe s dalšími městskými částmi. Problematiku duševního zdraví nahlížela optikou různých cílových skupin a jejich potřeb.

Díky, že jsem mohla

Díky, že jsem mohla

Právě teď je to přesně půl roku od chvíle, kdy k nám dorazila naše porodní asistentka. Byla jsem již 14 dnů po termínu porodu a druhý den ráno jsem měla nastoupit do Bulovky na jeho vyvolání. Tak jsem si to nepřála.