Praha 3 bude mít novou místostarostku pro školství

3. prosince 2021
Praha 3 bude mít novou místostarostku pro školství

Praha 3 si na prosincovém zasedání zastupitelstva zvolí novou místostarostku pro školství a zahraniční vztahy. Stát by se jí měla Margita Brychtová, dosavadní místopředsedkyně Bytové komise zastupitelstva. Ve funkci nahradí odcházejícího místostarostu Štěpána Štrébla.

“Funkci beru jako prostředek k dosažení cíle, nikoli cíl samotný. Ve funkci jsem dokázal vše, co bylo v mých silách. Věřím, že má nástupkyně na mou agendu úspěšně naváže a budu se snažit jí v tom být maximálně nápomocen,“ uvádí Štěpán Štrébl, odcházející místostarosta Prahy 3 (Piráti). Štěpán Štrébl má v plánu věnovat se více své mladé rodině a novým profesním výzvám. K volbě nové radní dojde na zasedání zastupitelstva 14. prosince. Štrébl se zároveň plánuje vzdát i funkce zastupitele; v té by jej měl vystřídat náhradník z posledních komunálních voleb (2018) Martin Sumerauer.

Margita Brychtová by měla spolu s postem v radě obsadit stejné gesce, které doposud zastával její předchůdce. Těmi jsou oblasti školství a zahraničních vztahů. „Kolega Štrébl toho ve funkci dokázal hodně; byl nastartován projekt zlepšování angličtiny pomocí příměstských táborů, výuky žáků i učitelů rodilými mluvčími fyzicky i hybridně, založili jsme Montessori školku a nyní připravujeme bilingvních výuku angličtiny na školách. Jako můstek mezi školstvím a zahraničními vztahy pak byly navázány cenné kontakty se zahraničními školami. Ve všech rozběhnutých projektech budu pokračovat a v plánu mám i pár vlastních vylepšení,“ uvádí Margita Brychtová (Piráti).

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

V úterý na Žižkově proběhl již druhý workshop na téma duševní zdraví. Akce, kterou iniciovala místostarostka Prahy 3 Nikol Marhounová (Piráti), se zaměřila na sdílení zkušeností a dobré praxe s dalšími městskými částmi. Problematiku duševního zdraví nahlížela optikou různých cílových skupin a jejich potřeb.

Díky, že jsem mohla

Díky, že jsem mohla

Právě teď je to přesně půl roku od chvíle, kdy k nám dorazila naše porodní asistentka. Byla jsem již 14 dnů po termínu porodu a druhý den ráno jsem měla nastoupit do Bulovky na jeho vyvolání. Tak jsem si to nepřála.