Prague Volleyball Games letos i na Praze 3

1. září 2023
Prague Volleyball Games letos i na Praze 3

O víkendu 1.-3. září se na antukových kurtech na Pražačce, Meteoru (Libeň) a v Braníku (ul. Za Mlýnem, u Jižní spojky) uskuteční další ročník volejbalového turnaje Prague Volleyball Games. Jedná se o pravidelný mládežnický turnaj, letos hraný ve čtyřech věkových kategoriích (U14, U16, U18, U20) dívek a chlapců. Od COVIDu se navíc akce koná jak koncem léta na antuce, tak i v původní variantě okolo vánočních svátků v halách.

Jde o turnaj s již tradiční mezinárodní účastí a v loňském roce zlato vedle Česka putovalo i do čtyř dalších zemí. „Při antukové variantě turnaje mají tradičně navrch české týmy. Mimo Česka🇨🇿 a Slovenska🇸🇰 se totiž volejbal na antuce prakticky nikde jinde na světě nehraje. Přesto letos dorazilo několik týmů i z Francie🇫🇷 nebo Rakouska🇦🇹,“ říká Michal Gill, místopředseda sportovní komise Prahy 3 a jeden z rozhodčích na turnaji.

U nás na Pražačce je dnes a zítra k vidění turnaj dívek do osmnácti let (odkud pocházejí i přiložené fotografie) a z místních družstev se jej účastní pražské Lvice, Španielka, Orion, Braník či Kometa. „Jsem moc rád, že jsme na Praze 3 schopni provozovat sportovní areály s potenciálem k pořádání těchto větších akcí. Pražačka už letos například hostila mistrovství Evropy žen do 21 let v lakrosu,“ dodává Gill. Přijďte domácím volejbalistkám zafandit i Vy!

Kompletní rozpis turnaje naleznete zde: https://www.praguevolleyballgames.cz/vysledky

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

V úterý na Žižkově proběhl již druhý workshop na téma duševní zdraví. Akce, kterou iniciovala místostarostka Prahy 3 Nikol Marhounová (Piráti), se zaměřila na sdílení zkušeností a dobré praxe s dalšími městskými částmi. Problematiku duševního zdraví nahlížela optikou různých cílových skupin a jejich potřeb.

Díky, že jsem mohla

Díky, že jsem mohla

Právě teď je to přesně půl roku od chvíle, kdy k nám dorazila naše porodní asistentka. Byla jsem již 14 dnů po termínu porodu a druhý den ráno jsem měla nastoupit do Bulovky na jeho vyvolání. Tak jsem si to nepřála.