Novinky z Dopravní komise

27. října 2023
Novinky z Dopravní komise

Tramvajový ostrůvek na Biskupcově se rozšíří i v opačném směru; výrazně se změní okolí tramvajové tratě v Seifertově ulici a možná bude bezpečnější i přecházení před vjezdem do podzemních garáží v OC Flora!

To jsou dobré zprávy z dopravní komise, kde se o efektivnější dopravu, bezpečnější pohyb chodců ale i o celkovou kultivaci veřejného prostoru stará náš zástupce Jaromír Beránek.

“Na rozšíření ostrůvku zastávky Biskupcova máme velmi pozitivní ohlasy, bude proto rozšířen i na zastávce v opačném směru ještě než skončí současné stavební úpravy v ulici Želivského. Poděkování za aktivitu v této věci patří hlavně místostarostovi pro dopravu Ondřej Rut - místostarosta Prahy 3 (Zelení),” komentuje Jaromír.

Proměna tramvajových zastávek tím ale nekončí. V souvislosti s rozsáhlou rekonstrukcí tramvajové tratě v úseku od Hlavního nádraží po Olšanské náměstí se přesune zastávka Viktoria Žižkov ze současného “náměstí Radost” na náměstí Winstona Churchilla, kde lépe obslouží Vysokou školu ekonomickou, kam denně dojíždějí tisíce studentů.

Chodci určitě ocení také vylepšení povrchů u zastávek tramvaje na Olšanském náměstí, přímé přecházení ve směru z náměstí na Parukářku a třeba i úpravu vozovky před vjezdem do podzemních garáží OC Flora. Ten si řidiči často pletou a běžnou silnicí a zapomínají na přednost chodců, pro které je tak procházení nebezpečné a matoucí.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

V úterý na Žižkově proběhl již druhý workshop na téma duševní zdraví. Akce, kterou iniciovala místostarostka Prahy 3 Nikol Marhounová (Piráti), se zaměřila na sdílení zkušeností a dobré praxe s dalšími městskými částmi. Problematiku duševního zdraví nahlížela optikou různých cílových skupin a jejich potřeb.

Díky, že jsem mohla

Díky, že jsem mohla

Právě teď je to přesně půl roku od chvíle, kdy k nám dorazila naše porodní asistentka. Byla jsem již 14 dnů po termínu porodu a druhý den ráno jsem měla nastoupit do Bulovky na jeho vyvolání. Tak jsem si to nepřála.