Developer Louda zatím nabízí jen konec fotbalu na Žižkově

4. prosince 2020
Developer Louda zatím nabízí jen konec fotbalu na Žižkově

Vedení FK Viktoria Žižkov a majitel Martin Louda opakovaně odmítají jednat o jakýchkoli jiných variantách dohody, než je ta jejich. Zástupci Pirátů se s vedením klubu a Martinem Loudou sešli k jednání o jejich nabídce na odkup pozemku, která ale negarantuje, že stadion na daném místě zůstane déle než do roku 2025. I na tomto jednání však o jakýchkoli jiných variantách, než je prodej, zástupci Viktorie Žižkov jednat odmítli. Piráti nadále hledají variantu, která by zaručila záchranu stadionu v Seifertově ulici.

„Současná nabídka pana Loudy neznamená záchranu stadionu, jak lidem tvrdí. Znamená konec fotbalu na Žižkově v roce 2025. Nejvyšší šance na to, že fotbalisté budou mít kde hrát, je, když pozemek zůstane v majetku Prahy. Nechápu, proč pan Louda nepřistoupí na nabídku městské části na dotovaný nájem za korunu, který je nejvýhodnější pro něj i pro budoucnost fotbalu. Pokud chce fotbalu pomoci, pak mi jeho dosavadní postup nedává smysl,“ uvádí místostarosta Štěpán Štrébl (Piráti).

Martin Louda na jednání s Piráty nevysvětlil, proč odmítá nabídku dlouhodobého pronájmu za korunu a preferuje variantu prodeje, která ho vyjde o desítky či stovky milionů dráž. Městská část pronájem za korunu nabídla, navíc po dohodě s Prahou přislíbila investice ve výši 25 milionů korun. V kombinaci s dotovaným nájmem za korunu by tak do fotbalu plynuly desítky milionů z veřejných peněz. Piráti vnímají zatvrzelé odmítání této varianty jako signál toho, že tu nejde o fotbal, ale o lukrativní pozemek. Pokud by k prodeji mělo dojít, Piráti žádají garance, že stadion na daném místě zůstane dlouhodobě.

„Chceme, aby na místě zůstal sportovní stadion. Takové garance chybí. Nechceme, aby Praha přišla o pozemek za nevýhodných podmínek a po roce 2025 místo stadionu vyrostl nějaký hotel s wellness jako v případě tréninkového hřiště Sparty. Snažíme se vyjednat lepší podmínky a záruky pro zachování fotbalu,“ uvádí radní pro sport František Doseděl (Piráti).

Radnice nedávno požádala FK Viktoria Žižkov o souhlas se zveřejněním původně neveřejné nabídky, k čemuž obdržela souhlas. Piráti ji tedy tímto také zveřejňují.

Nabídka klubu zde.

<hr />
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

Piráti iniciovali další workshop k duševnímu zdraví, cílem je vytvoření ucelené koncepce. Rozvoj péče a prevence je pro Prahu 3 prioritou

V úterý na Žižkově proběhl již druhý workshop na téma duševní zdraví. Akce, kterou iniciovala místostarostka Prahy 3 Nikol Marhounová (Piráti), se zaměřila na sdílení zkušeností a dobré praxe s dalšími městskými částmi. Problematiku duševního zdraví nahlížela optikou různých cílových skupin a jejich potřeb.

Díky, že jsem mohla

Díky, že jsem mohla

Právě teď je to přesně půl roku od chvíle, kdy k nám dorazila naše porodní asistentka. Byla jsem již 14 dnů po termínu porodu a druhý den ráno jsem měla nastoupit do Bulovky na jeho vyvolání. Tak jsem si to nepřála.